Mgr. et Mgr. Iva Břízová

S čím Vám pomůžu

Ptáte se, jak se zorientovat v dané životní situaci, ať už jde o problémy v rodině, s přáteli, konflikty mezi sousedy, zaměstnanci nebo spor s obchodním partnerem.

Často jste překvapeni, že nejprve trpělivě vyslechnu Váš příběh. Je pro mne důležité vědět, s čím za mnou přicházíte a snažím se porozumět, jak danou situaci prožíváte.

Osobně, telefonicky i emailem se na mne obracíte s dotazem, jaké rozhodnutí je to správné, jaký další krok učinit v náročných životních situacích. O jakých tématech budeme komunikovat rozhodujete vy. Já Vás ve Vašich rozhodnutích podpořím.

Společně vytváříme prostor, ve kterém se cítíte bezpečně. Prostor, kde máte možnost vést konstruktivní rozhovor, a který Vám poskytuje příležitost hledat řešení či dělat rozhodnutí, pokud Vám připadají správná.

Co ještě umím

Zkušenosti v oblasti prevence i transformace konfliktů jsem získávala v zahraničí. Vyjednávání a alternativní řešení sporů jsem studovala na University of Otago na Novém Zélandu, kurz Transformace konfliktů napříč kulturami a mírové řešení sporů jsem absolvovala v SIT Graduate Institute v USA.

Magisterské tituly jsem vystudovala v oboru práva a mediálních komunikací na Univerzitě Karlově, bakalářský titul jsem obhájila v oboru žurnalistiky na Masarykově univerzitě. Aktivně se věnuji výzkumu v oblasti mediací, současně pracuji na rigorózní práci.

Provedu Vás skupinovým setkáním formou tzv. facilitované diskuse, také Vám ráda poskytnu poradenství v oblasti prevence sporů.

V co věřím

Věřím, že konflikt může být příležitostí.
Věřím, že konstruktivní rozhovor vede k porozumění.
Věřím, že těmi nejlepšími rozhodnutími jsou ta, která jsou informovaná a která děláme sami.
Věřím, že chvíle naslouchání je vzácnější než odborná rada.
Věřím v konsensus, nikoliv kompromis.
Věřím že tým, ve kterém je spolupráce založena na důvěře, a ve kterém se členové podporují, dokáže změnit víc než člověk sám.
Věřím v mimosoudní metody transformace sporů a techniky prevence konfliktů.