Patrik Burkot

V čem Vám mohu pomoci:

Hlavní náplní mojí práce jsou mediace a při práci s klienty využívám znalosti z řádně ukončených výcviků ve facilitativní a transformativní mediaci. Zároveň považuji za důležité se v těchto směrech nadále vzdělávat.

Klienti mě nejčastěji kontaktují v situaci, kdy potřebují řešit svůj partnerský rozchod nebo rozvod a hledají oboustranně akceptovatelnou dohodu ohledně péče o jejich děti, výživného nebo vypořádání majetku.

V neposlední řadě mě může kontaktovat kdokoliv nebo kterýkoliv člen rodiny, jenž by rád prostřednictvím mediace zlepšil komunikaci nebo uzavřel dohodu v různých životních situacích (dědictví, sousedský nebo rodinný spor apod.)

Co ještě umím

Jako absolvent psychoterapeutického výcviku SUR a frekventant Systemického přístupu orientovaného na řešení se zaměřuji rovněž na poradenskou a terapeutickou práci se skupinou nebo s páry, kteří hledají podporu a provázení v různých fázích jejich vztahu.

Při své práci považuji za důležité vytvoření bezpečného prostředí a respektuji volbu každého klienta, jak řešit svou situaci.

Jako sportovec a nositel černého pásu v Aikidó umím pracovat nejen se slovními útoky a věřím, že za zlobou a naštváním se rovněž nacházejí obavy, lítost, beznaděj a nepochopení.

V co věřím

Věřím, že všichni klienti mají potenciál nalézt pro sebe to nejlepší řešení a mě baví pomáhat jejich cestu řešení objevovat.

Věřím, že rozcházející se partneři mohou zůstat rodiči, kteří se budou nadále podílet na výchově svých dětí se vzájemným respektem a s ohledem na potřeby dětí.

Věřím, že na rozdíl od autoritativního soudního rozsudku mediace nabízí možnost se spolupodílet na dohodě a tím rozhodovat sám za sebe.

Věřím, že tým našeho mediačního centra poskytuje klientům kvalitní a efektivní služby.